Zmagasz się z problemem przedwczesnego wytrysku? Nie jesteś w stanie zadowolić swojej partnerki bo wasz seks trwa zbyt krótko? Poznaj popularne sposoby na wydłużenie stosunku. Dowiedz się jakie ćwiczenia mogą opóźnić wytrysk nawet o kilka minut.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przeważnie problem ten dotyczy młodych mężczyzn. Zaczynając swoją przygodę z seksem musisz wiedzieć, że czasami może przydarzyć się mała wpadka. Duże podniecenie sprawia, że młodzi panowie często nie potrafią skupić się na potrzebach partnerki. Równie często problem ten mija wraz z nabraniem doświadczenia.

Niestety nie zawsze się tak dzieje. Młody wiek i brak doświadczenia to tylko jeden powód przedwczesnego finiszu. Co może powodować przedwczesny wytrysk?

  • Nieregularne współżycie – podobnie jak brak doświadczenia długi odstęp pomiędzy stosunkami może przyczyniać się do pojawienia się tego problemu,
  • Choroby organiczne – należą do nich np cukrzyca, choroby prostaty czy problemy z tarczycą,
  • Zaburzenia psychiczne – depresja, nerwice lękowe, złe doświadczenia z przeszłości – to wszystko ma ogromny wpływ na jakość życia seksualnego,
  • Nieumiejętność radzenia sobie ze stresem – stres niszczy nas od środka, jego nadmiar może przyczyniać się do przedwczesnej ejakulacji.

Bez względu na przyczynę – problem przedwczesnego wytrysku można w dość prosty sposób wyeliminować z naszego życia. Pomocna może okazać się  rozmowa z partnerem lub partnerką. Zrozumienie mechanizmu tego problemu przez obie strony to absolutna podstawa, która powinna przynieść szybkie wydłużenie stosunku.

Ile tak naprawdę powinien trwać stosunek?

Zanim porozmawiamy o tym jak wydłużyć stosunek należy zastanowić się ile tak naprawdę powinien on trwać. Tutaj jednak nie ma złotej reguły. Każdy z nas inaczej reaguje na bodźce seksualne. Każdy ma inne preferencje. Tak naprawdę stosunek powinien trwać tyle, by obie strony czuły się zaspokojone. Jeśli wasz seks trwa 5 minut i oboje jesteście zadowoleni – nie ma potrzeby nic zmieniać. Wydłużenie stosunku na niewiele się w takim przypadku zda.

Problem pojawia się w momencie, gdy partnerka ma problem z dojściem do szczytu w momencie, gdy partner już skończył. To znak, że powinniście podjąć jakieś kroki, by wydłużyć stosunek!

Warto wiedzieć: Czy tabletki na powiększenie penisa Member XXL działają?

Jak pokazują badania średni czas stosunku w Polsce to około 12 minut. Jeśli odejmiemy od tego czas potrzebny na grę wstępną to wyjdzie, że przeciętna para w naszym kraju uprawia seks przez kilka, maks kilkanaście minut. Tak, to nie żart. Skąd bierze się przekonanie, że sek powinien trwać przynajmniej kilkadziesiąt minut. Bez wątpienia spory wpływ na takie postrzeganie udanego współżycia mają filmy dla dorosłych. Należy pamiętać, że sceny, które widzimy w filmach czasami mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Pamiętaj, że musicie dążyć do tego, by wasz seks był przyjemny i sprawiedliwie rozdzielać przyjemności.

Tabletki i żele na przedłużenie stosunku – czy warto je stosować?

W aptekach znajdziemy szereg środków, które mają wydłużyć stosunek. Popularne są prezerwatywy ze środkiem znieczulającym, wiele osób wybiera też różnego rodzaju żele(Durex-dla dłuższej przyjemności) i spraye(Bravera Contol), które działają na podobnej zasadzie. Wykorzystanie takich preparatów jest często skuteczne i pozwala na przedłużenie stosunku kilka, czasami kilkanaście minut.

Należy zdawać sobie jednak sprawę, że seks nie będzie taki przyjemny, ograniczone odczuwanie bodźców sprawi, że możemy do końca nie być usatysfakcjonowani.

W sieci znaleźć możemy też różnego rodzaju tabletki, które mają opóźnić wytrysk. Jeśli jednak zagłębimy się w skład tych produktów to zobaczymy, że zawierają one same roślinne wyciągi, które nijak mają się do opóźniania wytrysku i wydłużania stosunku.

Wybierając takie preparaty warto kierować się opiniami innych osób. Jeśli widzisz, że są one słabe to nie warto liczyć, że w twoim wypadku będzie inaczej!

Seksuolog czy psycholog, u kogo szukać pomocy?

Większość problemów z szybkim wytryskiem jesteśmy w stanie rozwiązać bez wizyty u specjalisty. Bywają jednak takie sytuacje, że warto rozważyć konsultację z lekarzem. Jeśli wydaje ci się, że problemy z wytryskiem biorą się z jakiejś organicznej choroby, która toczy się w organizmie, warto skonsultować problem ze specjalistą.

Problem przedwczesnego wytrysku może rozwiązać wizyta u seksuologa, który zaleci odpowiednie leczenie i podpowie jak wydłużyć stosunek.

W przypadku depresji czy nerwic a wiec zaburzeń natury psychicznej wymagana będzie wizyta u psychologa i/lub psychiatry. Odpowiednio dobrane leki z grupy SSRI powinny pomóc w upraniu się z tym wstydliwym problemem w kilka tygodni. Oczywiście zadziałają tylko wtedy, gdy naszym problemem jest choroba natury psychicznej.

Zasada jest prosta – jeśli domowe sposoby na przedłużenie stosunku nie działają a wykonywane ćwiczenia nie przynoszą poprawy – warto wybrać się do seksuologa, który pokieruje dalszym leczeniem.

Ćwiczenia na wydłużenie stosunku

Istnieje kilka metod, których wykorzystanie wydłuży stosunek o kilka, czasami kilkanaście minut. Co więcej ich stosowanie pomoże poznać swoje reakcje na podniecenie. Nauka kontroli wytrysku to trudna sztuka, jeśli jednak przyłożymy się do niej to efekty będą zaskakujące.

Każdy facet marzy o pełnej kontroli wytrysku, nie jest to rzecz prosta – o ile wydłużenie stosunku nie jest problemem to doprowadzenie się do wytrysku wtedy, gdy mamy na to ochotę to już wyższa szkoła jazdy. Przejdźmy jednak do popularnych metod na wydłużenie stosunku.

Wzmocnij mięśnie kegla – pomoże to w kontroli wytrysku

Mocne mięśnie dna miednicy zdecydowanie ułatwiają kontrolowanie wytrysku. Wykonując proste ćwiczenie jesteśmy w stanie dość szybko wzmocnić tą partię mięśni. Jak ćwiczyć mięśnie kegla?

Ćwiczenie polega na zaciskaniu mięśni krocza w taki sposób jakbyśmy chcieli powstrzymać się od oddania moczu. Naprzemiennie zaciskamy i rozluźniamy mięśnie.

Ćwiczyć warto w seriach, po których wykonujemy odpoczynek. Zaczynamy od niewielkiej ilości powtórzeń, stopniowo ją powiększając. To bardzo proste, ale równie skuteczne ćwiczenie, które z powodzeniem można wykonać w domu.

Metoda start-stop

Ćwiczenie wykonujemy samodzielnie lub z partnerką. W trakcie masturbacji doprowadzamy się do punktu tuż przed ejakulacją. Przerywamy i odczekujemy dłuższą chwilę, by opadło podniecenie. Powtarzamy czynność kilka razy.

To proste ćwiczenie pomaga nauczyć się reakcji, które zachodzą w organizmie tuż przed wytryskiem. Dzięki temu będziemy mogli wydłużyć stosunek.

Wydłużenie gry wstępnej

Dłuższe pieszczoty przed stosunkiem również mają wpływ na nasz wytrysk. Dłuższa stymulacja członka czy delikatny seks oralny tuż przed samym stosunkiem mogą wpłynąć na delikatne opadnięcie emocji.

To przekłada się na dłuższy stosunek. Pomocna może okazać się również masturbacja przed zbliżeniem.

Metoda uciskowa

Polega ona na uciskaniu żołędzi przed wytryskiem. W momencie, gdy czujemy, że to już koniec należy wykonać zdecydowany uścisk. Powtarzanie tego ćwiczenia wpływa na długość stosunku. Jest to jednak metoda, którą możemy stosować w trakcie zbliżenia.

Stosowana kilkukrotnie może opóźnić wytrysk nawet o kilkanaście minut.

To Wasz wspólny problem!

Pamiętaj, że przedwczesny wytrysk to nie tylko problem mężczyzny. Cierpi na nim głównie kobieta, warto więc wspólnie szukać metod, które pozwolą wydłużyć wasz stosunek do czasu, aż partnerka osiągnie satysfakcję ze stosunku.

Odpowiednie ćwiczenia, stosowanie tabletek czy żeli – to wszystko może pomóc i przynieść zadowalające efekty. Jeśli problem jest nasilony warto skorzystać ze wsparcia seksuologa, który może ustalić leczenie i poprawić jakość waszego życia seksualnego.

Pamiętaj, że udany seks jest dla większości osób czymś, co cementuje każdy związek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *